Tatuiruotės – spauda visam laikui ant žmogaus kūno – šiandien jau nebestebina. Tatuiruočių mada atsirado maždaug 7-ajame dešimtmetyje ir ypač išpopuliarėjo amžiaus pabaigoje – kartu su augančiomis visuomenės subkultūromis: pankais, gotais, metalo ir roko muzikos gerbėjais.
Tatuiruotėms išpopuliarėti ne ką mažiau padėjo ir įžymybės. Angelina Jolie, Christina Aguilera, Bjork, Pamela Anderson, Amy Winehouse – tai tik keletas žvaigždžių, besipuikuojančių tatuiruotėmis. Dideli ir spalvoti piešiniai arba net keletas jų skirtingose kūno vietose ir, atvirkščiai, mažučiai ir subtilūs, vienspalviai simboliai – kiekvienas su savo prasme, reikšme, stiliumi…
Tatuiruotės žvaigždėms tapo vienu iš būdų išreikšti savo individualumą, išskirtinumą ir, žinoma, nustebinti savo gerbėjus scenoje ar ant raudono kilimo. Kartais įdomi tatuiruotė – tarsi reklamos paslaugos.
Neaplenkė tatuiruočių mada ir mados pasaulio. Dizaineriai, kaip antai Karlas Lagerfeldas, Alexanderis McQueenas, Jeanas Paulis Gaultier, dažnai mėgsta modelius išmarginti kolekciją papildančiais piešiniais, padailinti subtiliais akcentais ant kūno. Tiesa, šie piešiniai – trumpalaikiai, išgaunami makiažo būdu, skirtingai nuo tatuiruočių, kurios papuošia žmogaus kūną amžiams.
„Modelių pasaulyje tatuiruotės nėra pageidautinas dalykas“, – teiga agentūros „Image group“ bendrasavininkė ir buvusi manekenė Meda Jonaitytė.
„Jei labai reikia, viską galima nupiešti. Žinoma, jei modelis turi nedidukę tatuiruotę, galima ją paslėpti kosmetikos priemonėmis. Tačiau geriau jų nebūtų. Lygiai tą patį galima pasakyti apie ypač ryškias ir drąsias manekenių plaukų spalvas. Dideli eksperimentai su išvaizda modeliams yra minusas“, – sako Meda Jonaitytė.
Vis dėlto tarp žinomų pasaulyje modelių galima rasti tatuiruotų. Beje, ypač populiarios tatuiruotės tarp apatinį trikotažą – firminis stilius „Victoria’s Secret“ reklamuojančių gražuolių. Mažomis tatuiruotėmis, nupieštomis subtiliose kūno vietose, gali pasigirti Gisele Bundchen, Ana Beatriz Barros, Isabeli Fontana, Alessandra Ambrosio.
Galbūt tatuiruotės iš tiesų puošia ir suteikia seksualumo, ypač kai yra nupieštos tam tikrose, slaptose ir ne visada matomose kūno vietose? Tai spręsti kiekvienam, tačiau verta žinoti: tatuiruotė – visam gyvenimui. Jos nenplausi kaip kosmetikos, o kartą pasidarius tikriausiai teks su ja gyventi amžiams.
Pasak dermatologės Renatos Jankovskos, tatuiruotes iš tiesų be galo sunku panaikinti, ypač spalvotas. „Tatuiruotės naikinamos lazerio pagalba, kaip pagalbinės priemonės naudojami įvairūs hormoniniai preparatai, kaip randų po tatuiruotės šalinimo prevencija. Tačiau rizika, kad po procedūros randas atsiras, yra labai didelė, ir dažniausiai lieka labai negražūs, hipertoniniai randai – iškilę, raudono atspalvio. Tada tenka naikinti ne tik tatuiruotę, bet ir po jos likusį randą“, – pasakoja gydytoja.
Taigi medicina dar neišrado būdo, kaip sėkmingai ir užtikrintai panaikinti tatuiruotę, kai ji pabosta, o gražu tai ar ne – spręsti jums.