Meninės tatuiruotės buvo jau nuo neatmenamų laikų. Dar priešistorėje tikėta, kad kito padaro dvasia, įkūnita tatuiruotėje, saugos ir globos jos šėimininką. Tatuiruočių darymas leido pirmykštems žmonėms jaustis saugiems, nes jie visada žinojo, kad jos globojanti dvasia visada šalia.
Laikui begant meninės tatuiruotės išsaugojo savo dvasinę reikšmę, bet kartu tapo ir socialinės svarbos reiškiniu. Amerikiečių ir afrikiečių gentys naudojo tatuiruotes ir auskarus išreikšti hierarchijos piramide gentyje. Tarkim genties vadai turėjo visai kitokio tipo tatuiruotes palyginus su paprastais medžiotojais. Vadams buvo budingos tatuiruotės simbolizuojančios jėgą ar dievo išraišką jų gentyje, tuo tarpu medžiotojai galėjo turėti žverį ar ginklą. Tatuiruotės ir auskarai buvo tarsi vizitinė kortelė mūsų laikais.
Tačiau laikas bėgo, žmonės tobulėjo, pradėjo labiau domėtis kultūra. Nuo tada ir atsirado mums gerai žinomas meninis tatuiravimas.
Neoninės tatuiruotės
Visai nesenai rinkoje pasirode naujos kartos UV priemonės tatuiruočių darymui, jos patikimos, praktiškai nesukelia jokios neigiamos organizmo reakcijos ir dažniausiai yra visiškai nematomos. Šviečiančias tatuiruotes megsta žmonės kurie dėl savo profesijos ar padeties visuomenėje tatuiruočių turėti nepageidauja, tačiau esant UV apšvietimui kūną papuošia išskirtinis aksesuaras.
Henna tatuiruotės
Henna – tai speciali pasta jau šimtmečius naudojama laikinų tatuiruočių darymui. Užtepta, ji letai isigeria į gilesni odos sluoksnį ir padeda išgauti nuo geltonai oranžinės iki tamsiai rudos ar net vyšninės spalvos. Henna daroma ant įvairių kūno vietų ir padeda sukurti nepaprastai gražų Jūsų kūno akcentą. Kūno dekoravimui naudojama pasta pagaminta iš sutrintų chna augalo (Lawsonia inermis) lapų miltelių ir kitų augalinių priedų. Pasta ant odos laikoma nuo kelių valandų iki visos paros, o ją nuvalius lieka dailus piešinys, kuris laikosi nuo poros savaičių iki mėnesio.
Henna turi labai gilią ir turtingą istoriją, jau apie penkis tūkstančius metų Indijos, Afrikos ir Vidurio Rytų gyventojos puošia kūną nuostabiais piešiniais. Šis menas vadinamas Mehndi. Rytuose jis turi gilią ritualinę prasmę, tikima, kad chna piešiniai neša sėkmę ir meilę bei saugo nuo blogio, labai dažnai moterys naudojo henna specialių ceremonijų metu, per vestuves ar jubiliejus – kalėdiniai atvirukai.